تصویر به مناسبت هفته سلامت؛ پوشش همگانی بهداشت در قشم اجرایی شد

به مناسبت هفته سلامت؛ پوشش همگانی بهداشت در قشم اجرایی شد

مدیر امور اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم از گرامیداشت هفته سلامت در جزیره با انجام مشاوره و تست های پزشکی رایگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، تراب ذاکری با اشاره به شعار روز جهانی سلامت در سال جدید بیان داشت: سازمان جهانی بهداشت با هدف پوشش همگانی بهداشت، شعار "مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت" را برای این روز جهانی درنظر گرفته است.
وی افزود: برای دستیابی به این هدف لازم است شرایط به گونه ای فراهم شود که تمامی افراد و جوامع بتوانند در هر زمان و هر مکانی که به خدمات بهداشتی با کیفیت نیاز داشته باشند، بدون بار مالی به آن دسترسی داشته باشند.
به گفته ذاکری، طیف وسیعی از خدمات مورد نیاز در سراسر عمر از ترویج  و ارتقا سلامت تا پیشگیری، درمان، بازتوانی و مراقبت های تسکینی در این مقوله جای دارد.
مدیر امور اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: به منظور عمل به این شعار، در هفته سلامت با مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، اتوبوس آمبولانس سازمان منطقه آزاد قشم با استقرار در اماکن پرتردد شهرهای قشم و درگهان خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار می دهد که شامل؛ مشاوره روان شناسی، غربالری فشار خون، قند و چربی و تست مالاریا می شود.
رسالت روز جهانی بهداشت بالا بردن آگاهی عموم مردم جهان، درباره موضوع خاص بهداشتی است که سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) آن را در رأس اولویت های بهداشتی سال قرار داده است. هدف این سازمان، فراهم کردن حداکثر امکانات بهداشتی و سلامتی برای کلیه انسان های روی زمین است.

تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.